Zakres usług.

Podstawowe usługi jakie świadczymy to naprawa usterek komputerów stacjonarnych oraz laptopów.
Naprawiamy problemy zarówno systemowe jak i sprzętowe, a naprawa sprzętowa nie opiera się jedynie na kosztownej wymianie podzespołu jak w większości serwisów.
My, posiadając profesjonalne narzędzia do lutowania SMD i BGA oraz wysokie kwalifikacje personelu, naprawimy tę część.

Przykładowe naprawy systemowe:

 • instalacja oraz reinstalacja systemu,
 • odwirusowywanie systemu,
 • optymalizaja systemu,
 • odzyskiwanie danych,
 • aktualizacja BIOS.

Przykładowe naprawy sprzętowe:

 • Naprawa układów zasilania komputerów stacjonarnych (PSU),
 • Naprawa płyt głównych laptopów,
 • Wymiana uszkodzonych matryc, klawiatur, gniazd zasilania laptopa,
 • Konserwacja układu chłodzenia laptopa i komputera stacjonarnego,
 • Ratowanie sprzętu po zalaniu.
 • Aktualizacja BIOS laptopa na programatorze.

Naprawimy uszkodzenia systemowe oraz sprzętowe tabletów.

Złożymy zestawy komputerowe wg potrzeb klientów

Naprawimy również telefony komórkowe, systemy nawigacji GPS, konsole do gier oraz monitory LCD.

Przeprowadzimy konserwację i naprawę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Naprawimy urządzenia peryferyjne komputera.

Projektujemy i budujemy sieci komputerowe przewodowe i bezprzewodowe. (LAN,WLAN,WI-FI)

Przeprowadzimy konfigurację sieci komputerowych w domu oraz firm.

Chcesz podłączyć do internetu 2 komputery stacjonarne, konsolę, TV oraz laptop i smartfon bezprzewodowo przez WiFi? Zgłoś się do nas!

Przeprowadzimy również szkolenia dla seniorów z zakresu obsługi komputera i internetu.

Za drobną opłatą abonamentową zaopiekujemy się sprzętem komputerowym w Twojej firmie.

Zapraszamy do współpracy inne serwisy – dla stałych klientów korzystne rabaty!

Specjalnie dla Naszych klientów, wprowadzamy usługi w zakresie napraw przy pomocy zaawansowanej technologii BGA / SMD

SMD – Surface Mount Devices – to metoda powierzchniowego montażu półprzewodników i elementów pasywnych powszechnie stosowana na płytach głównych laptopów i komputerów stacjonarnych. Do poprawnej wymiany takich komponentów potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, jaki posiada nasz serwis laptopów, oraz profesjonalna wiedza i niebagatelne umiejętności.

Nasz serwis komputerowy lutując stosuje się do wytycznych norm ISO, zapewniając usługi wymiany uszkodzonych komponentów (np. gniazd USB czy zasilania) na najwyższym poziomie. Praktycznie nie pozostawiając jakichkolwiek wizualnych śladów takich operacji.

Ball Grid Array (BGA) jest to obudowa zawierająca wyprowadzenia sferyczne w siatce rastrowej. To specyficzny rodzaj obudowy układów scalonych, która jest stosowana podczas działań związanych z montażem powierzchniowym (SMT).

W obudowach tego typu wyprowadzenia w postaci kulek ze stopu lutowniczego znajdują się na całej (bądź znacznej części) powierzchni spodniej strony układu. Wyprowadzenia te lutuje się do podłoża powierzchniowo zazwyczaj z użyciem maszyny BGA.

Rdzenne komponenty płyt głównych, posiadające nierzadko i 1000 wyprowadzeń dla połączeń z płytą główną montowane są tą technologią, pozwala to zaoszczędzić miejsce niezbędne w dobie dzisiejszej miniaturyzacji. Montaż układów BGA niesie za sobą liczne zalety jak i wady. Do zalet zaliczamy oszczędność miejsca, mniejszą liczbę defektów na etapie produkcji czy samonastawność układów wskutek zjawiska napięcia powierzchniowego roztopionego spoiwa lutowniczego. Podstawowa wada to brak możliwości wymiany wadliwego układu bez specjalistycznego sprzętu.

 

Specjalnie dla Państwa, zaopatrzyliśmy się w urządzenie najwyższej klasy do wymiany układów montowanych technologią BGA.

Maszyna JOVY RE-8500, przy pomocy której w serwisie Skylab przeprowadzana jest naprawa laptopów , posiada wysokiej jakości promienniki podczerwieni niemieckiej firmy Elstein, o wysokiej niezawodności działania i żywotności. W maszynach BGA innych producentów stosowane są zwykłe czarne promienniki produkcji chińskiej, gdzie różnica temperatur między jednym a drugim waha się od 80 do 250 stopni Celsjusza. Koszt jednego promiennika firmy Elstein to 25 chińskich promienników, a w tym wypadku w parzę z ceną idzie jakość.

 

Nasz serwis laptopów posiada również niezbędną wiedzę do obsługi tak zaawansowanego urządzenia, by świadczyć usługi najwyższej jakości.