SKYLAB

SKYLAB Serwis komputerowy - Naprawa

Laptopów • Komputerów • Drukarek laserowych • Smartfonów

Cztery sposoby jak wyłączyć irytujące powiadomienia na telefonie z Androidem lub iPhone’a

Więc tak to wygląda, kiedy starasz się skupić uwagę na rozmowie z przyjaciółką przy filiżance kawy, ale nie możesz, ponieważ Twoją uwagę przyciąga pulsujący alarm na ekranie dotykowym Twojego telefonu. I zaczynasz się zastanawiać, a jeśli to Twoja opiekunka stara się do Ciebie dodzwonić, lub jakiś ważny  e-mail od szefa?

Po kryjomu odblokujesz telefon, żeby zobaczyć o co chodzi- i tak właśnie staniesz się jedną z tych osób, które nie mogą powstrzymać się przed sprawdzeniem telefonu, nawet jeśli przed nią stoi człowiek z krwi i kości. (Oh, i ta wiadomość o wielkiej wyprzedaży- Wspaniale)

Dobra wiadomość jest taka, że Twój telefon z systemem Android lub iPhone oferuje szereg narzędzi, które pomogą Ci skoncentrować się na osobach, które mają znaczenie, zamiast rozpraszać Cię przez przypadkowe połączenia, wiadomości i alerty.

Przeczytaj jakie są cztery sposoby, aby trzymać oczy i dłonie z daleka od telefonu, zaczynając od:

Pozwól, żeby ekran nie pokazywał połączeń (Android  and iOS)

Upewnij się, że masz włączony tryb „nie przeszkadzać”

dla iOS: wybierz Ustawienia> Nie przeszkadzaj,  lub dotknij przycisku Nie przeszkadzać w panelu Centrum Sterowania

dla Android: kliknij dwa razy, aby wyświetlić ustawienia szybkie, a następnie kliknij przycisk  Nie przeszkadzaj. To świetny sposób na to, aby Twój telefon nie brzęczał podczas lunchu, ale nadal możesz się skusić, aby sprawdzić wiadomości. Bo co jeśli twój małżonek próbuje się z tobą skontaktować – czy też twój wzburzony przełożony?

Oto sztuczka, która pomoże Ci zachować spokój przy sałatce Cezara: wystarczy ustawić: Nie przeszkadzaj, aby wyświetlać tylko te najważniejsze połączenia i sms. W ten sposób będziesz mieć pewność, że cichy tryb z systemem Android lub iPhone nie zadzwoni z wielkim hukiem i będziesz mógł lepiej skupić się na rozmowie podczas lunchu.

dla Android:

 • Wybierz Ustawienia> Dźwięk> Nie przeszkadzaj> Priorytet (zezwalaj tylko na najważniejsze), a następnie możesz wybrać kilka opcji. Na przykład można ustawić „priorytet tylko”, aby odbierać połączenia przychodzące, smsy, przypomnienia, alerty zdarzeń i powtarzających się rozmówców. Aby ograniczyć alerty połączeń i wiadomości wyłącznie do najbliższego kręgu, upewnij się, że tylko najważniejsze telefony oznaczone gwiazdkąsą ustawione na Tylko spersonalizowane, a następnie przejrzyj aplikację Kontakty i zaznacz tylko te osoby, które naprawdę mają dla Ciebie znaczenie. Wreszcie ustawienie Powtarzający rozmówcyumożliwi ich wyświetlenie, jeśli dzwonią dwa razy w ciągu 15 minut.
 • Aby włączyć tryb Priorytet, kliknij na górze ekranu- wyświetlą się Ustawienia szybkiego dostępu, stuknij Nie przeszkadzaj, a następnie upewnij się, że tryb Tylko priorytetyjest włączony.
 • Wreszcie usiądź i oddaj pełną, niepodzielną uwagę przyjacielowi (rozmówcy)

Uwaga: wersja programu Nie przeszkadzaj w Androidzie może się poszczycić trzema różnymi trybami: Tylko Priorytet, który blokuje określone alerty dotyczące aplikacji, połączeń i wiadomości; Tylko alarmy, które blokuje wszystkie alerty oprócz budzika; I całkowitą ciszę, która blokuje wszystkie alerty, niezależnie od tego, co to jest. Podczas gdy tryby „Tylko alarmy i całkowite cisza” gwarantują spokojną godzinę lunchu, mogą również blokować krytyczne alerty, telefony lub alarmy. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś trzymać się trybu Priorytet tylko, chyba że masz pewność, że nie chcesz by Ci w ogóle przeszkadzano, przynajmniej czasowo.

dla iOS:.

 • Wybierz UstawieniaNie przeszkadzajZezwalaj na połączenia od,  a następnie wybierz ustawienie Ulubione. Gdy to zrobisz, połączenia i wiadomości z listy Ulubionych w iOS będą dzwonić nawet przy włączonym trybie Nie przeszkadzać.
 • Możesz też wybrać konkretną grupę kontaktów dla ustawienia Zezwalaj na odbieranie od, ale możesz skonfigurować grupy kontaktów tylko za pomocą aplikacji Mac. Otwórz aplikację Kontakty na pulpicie Mac, a następnie kliknij polecenie PlikNowa grupa, aby rozpocząć. Jeśli synchronizujesz kontakty za pomocą iCloud, grupy pulpitów w Kontaktach zsynchronizują się z aplikacją Kontakty iOS.
 • Można również włączyć ustawienie Połączenia wielokrotne, co umożliwi upartym rozmówcom przejście przez tryb Nie przeszkadzać, jeśli dzwonią dwa razy w ciągu trzech minut.

Włącz alerty dla wiadomości email Vip

Jest mało prawdopodobne, że nawet podczas ważnego spotkanie, nie zerkniesz na swój telefon, jeśli na Twoim ekranie ciągle migają alerty z nowymi wiadomościami e-mail. Wykonaj te czynności, aby zmniejszyć przeciążenie powiadomienia e-mailowego.

dla iOS:

Alerty Vip email umożliwiają osobne  powiadomienia od Twoich najważniejszych kontaktów email, chyba, że wiadomość zostanie wysłana od bliskiego przyjaciela bądź od osoby z wyższego szczebla zarządzania.

 • Otwórz aplikację Poczta, wróć do głównego ekranu skrzynki pocztowej, wybierz małe „i” obok skrzynki pocztowej VIP, a następnie wybierz Dodaj VIP,aby dodać kontakt do listy VIP.
 • Po dodaniu niektórych nazw do listy VIP, wybierz opcję Alarmy VIP,aby zarządzać powiadomieniami VIP. Możesz np. otrzymywać wiadomości od VIP-ów ustawiając specjalny dzwonek lub wibracje niestandardowe lub zezwalać na alerty VIP – lub tylko alerty VIP – aby pojawiły się na ekranie.

dla Android:

Android nie posiada własnej wersji trybu alerty VIP jak iOS, ale możesz ją spersonalizować używając filtrów w Gmailu

Włącz alerty w skrzynce VIP i wyłącz wszystkie inne skrzynki odbiorcze (tylko Android)

Jeśli nie jesteś zainteresowany hakowaniem alertów VIP z IOS na  Android, możesz skorzystać z  tajnej formuły Gmail, aby określić, które wiadomości są dla Ciebie ważne.

Korzystając ze swoich poprzednich przyzwyczajeń email, jako przewodnika, Priorytetowa skrzynka Gmail przychodzące wiadomości umieści w folderze „Ważne, nieprzeczytane.  Ponadto wszystko inne (na przykład e-maile reklamowe, biuletyny i inne niższe priorytety) trafią do trafnie nazwanej sekcji „wszystko inne” w skrzynce odbiorczej.

Gdy to nastąpi, możesz ustawić wersję  na Androida, aby Gmail powiadamiał Cię wyłącznie o tych wiadomościach, które trafią do skrzynki Priorytety. Miejmy nadzieję, że dzięki temu poczujesz się lepiej, włączając tryb cichy w telefonie podczas spotkania.

 • Po pierwsze, musisz włączyć funkcję typ skrzynki odbiorczej Priorytety Gmail . Otwórz Gmaila, wybierz przycisk menu w lewym górnym rogu ekranu, wybierz Ustawienia, wybierz konto Gmail, a następnie wybierz Typ skrzynki odbiorczejPriorytety.
 • Wybierz Zarządzaj etykietami, a następnie upewnij się, że jest ona jedyną etykietą Gmail z włączonymi powiadomieniami. (Jeśli nie widać dźwiękuPowiadom tylko razlub podobny tag obok etykiety, wówczas powiadomienia są wyłączone dla tej etykiety.)

Wyłącz niepotrzebne powiadomienia przy zablokowanym ekranie (Android & iOS)

Więc, jesteś na spotkaniu, twój telefon milczy – leży na stole obok Ciebie  a Ty skupiasz całą swoją uwagę na kolegach. Ale wówczas to się właśnie dzieje: Twój ekran zaczyna się świecić, a oczy nie mogą oderwać wzroku od telefonu- a to nic więcej jak kolejna aktualizacja Facebooka.

Na szczęście można łatwo ograniczyć powiadomienia przy zablokowanym ekranie do absolutnego minimum lub całkowicie je wyłączyć, nawet jeśli nie masz włączonego trybu Nie przeszkadzać albo Tylko Priorytety

dla Android:

 • Aby ekran z blokadą telefonu nie świecił się, gdy nadejdą powiadomienia, wybierz  Ustawienia> Wyświetlacz, a następnie wyłącz ustawienie Ambient Display.

Lub  inna opcja: wybierz Ustawienia> Dźwięk> Nie przeszkadzaj> Zablokuj zakłócenia wzroku, a następnie włącz ustawienie Blokuj, gdy ekran jest wyłączony.  W ten sposób zablokujesz alerty zablokowane przez Nie przeszkadzaj, przed pojawieniem się na ekranie i  zaświeceniem ekranu blokady telefonu.

 • Możesz całkowicie wyłączyć powiadomienia określonej aplikacji, wybierając Ustawienia> Powiadomienia.Kliknij aplikację, a następnie włącz opcję Zablokuj wszystkie. Można również cicho wyświetlać alerty aplikacji – ale pamiętaj, że nawet ciche powiadomienia mogą być kuszące.
 • Innym sposobem wyłączenia alertów aplikacji jest długie naciśniecie powiadomienia, gdy tylko się pojawi. Kiedy to zrobisz, będziesz miał możliwość blokowania alertów oraz ich pojawiania się w trybie Cichym.
 • Ponadto możesz również wyłączyć lampkę pulsacyjno- sygnalizacyjną telefonu – z pewnością wiesz którą, tą, która mówi: „Spójrz na mnie, spójrz na mnie!” przez cały czas. Wróć do Ustawienia> Powiadomienia, wybierz przycisk Ustawienia (ten w kształcie koła zębatego) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wyłącz ustawienie światła informacyjnego Pulse.
 • Tuż poniżej powiadomienia o światełku informacyjnymPulse, jest również ustawienie, które może wyłączyć wszystkie powiadomienia przy zablokowanym ekranie, niezależnie od tego, czy włączona jest funkcja Nie przeszkadzać. Jeśli chcesz zrezygnować z algorytmów blokowania ekranu, wybierz  na ekranie blokady, a następnie wybierz opcję Nie wyświetlaj powiadomień we wszystkich

dla iOS:

 • Aby całkowicie wyłączyć powiadomienia o aplikacji, wybierz UstawieniaPowiadomienia, stuknij w aplikację, a następnie wyłącz przełącznik Zezwól na powiadomienia.

Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia aplikacji przy zablokowanym ekranie, pozostaw opcję Włącz powiadomienia, ale wyłącz opcję Wyświetl na zablokowanym ekranie.

Odkąd firma Xiaomi zadebiutowała na rynku Polskim, z powodzeniem zajmujemy się serwisowaniem wszystkich urządzeń tej marki. Mamy ciągły kontakt polskimi dystrybutorami marki jak i z producentami z Chin. Każda część serwisowa jest dla nas do zdobycia!