SKYLAB

SKYLAB Serwis komputerowy - Naprawa

Laptopów • Komputerów • Drukarek laserowych • Smartfonów

Nowa technologia firmy Qualcomm da telefonom „kopa” już w połowie roku.

Jeśli męczy Cię czekanie na to, aż wreszcie naładuje się telefon – ratunek nadchodzi.

Z drobnymi problemami, superszybkie ładowanie Qualcomm’a, zwane Quick Charge 4 zadebiutuje wraz z nowymi telefonami w połowie bieżącego roku.

Qualcomm twierdzi, że Quick Charge 4 jest najszybszą technologią baterii. Może naładować 50% baterii w mniej niż 15 min, lub dać dość „soku” na 5 godzin rozmów w 5 minut ładowania.

Nowa technologia ładowania jest około 20% szybsza niż jej poprzednik Quich Charge 3, który znajduje się w wielu telefonach od Sony, LG, HTC i Motoroli.

Wyniki Qualcomm’a oparte są na szybkim ładowaniu baterii o pojemności 2750 miliampero-godzin. Zauważyć należy, że wiele współczesnych smatfonów posiada baterie o pojemności przekraczającej 3000 mAh.

Szybkie ładowanie jest krokiem w kierunku rozwiązania problemu krótkiego czasu działania telefonów, będącego uciążliwością dla wielu użytkowników smartfonów.

Quick Charge 4 działa ze złączem USB Typu C, które potrafi dostarczyć więcej mocy przez kabel aby telefon naładować szybciej. Poprawki programowe również pomagają tej technologii stać się lepszą niż tradycyjne metody ładowania.

Quick Charge 4 było zapowiedziane w listopadzie wraz z premierą procesora Snapdragon 835. Zaskakująco, niektóre nowe telefony z procesorem Snapdragon 835, jak Sony Xperia XZ Premium posiadają starsze rozwiązanie Quick Charge 3.

Nowy Galaxy S8 od Samsunga, który również posiada procesor Snapdragon 835, posiada obie technologie ładowania: po kablu oraz bezprzewodową, od Samsunga, nie Quick Charge Qualcomm’a.

Qualcomm odmówił podania konkretnych nazw telefonów które posiadać będą technologie Quick Charge 4. Powszechną wśród producentów smartfonów praktyką jest ujawnianie takich informacje wraz ze specyfikacją telefonu tuż przed premierą lub też nie ujawniać ich wcale. Według danych Qualcomm’a ponad 600 milionów wyprodukowanych już urządzeń posiada technologię Quick.Charge 2 lub 3.

Odkąd firma Xiaomi zadebiutowała na rynku Polskim, z powodzeniem zajmujemy się serwisowaniem wszystkich urządzeń tej marki. Mamy ciągły kontakt polskimi dystrybutorami marki jak i z producentami z Chin. Każda część serwisowa jest dla nas do zdobycia!